Шаблоны Joomla 3 тут

Летняя школа рускай мовы – 2017

Гродна, Беларусь

Папярэдняя праграма

 

10.00 – 13.00

13.00 – 14.00

14.10 – 15.30

16.00 – 18.00

18.00 – 20.00

Дзень 1

Нядзеля (06.08)

Сустрэча ўдзельнікаў, размяшчэнне

Дзень 2

Панядзелак (07.08)

Руская мова

Абед*

Рэгістрацыя

Вольны час

Экскурсія па цэнтры горада Гродна

Дзень 3

Аўторак (08.08)

Руская мова

Абед*

Лекцыя па гісторыі і культуры Беларусі

Вольны час

Вечар знаёмстваў

Дзень 4

Серада (09.08)

Руская мова

Абед*

Вольны час

Знаёмства з беларускім кінематографам (анімацыйнае кіно)

Вольны час

Дзень 5

Чацвер (10.08)

Руская мова

Абед*

Квэст па горадзе

Вольны час

Дзень 6

Пятніца (11.08)

Руская мова

Абед*

Беларуская мова*

Караоке па-руску*

Шпацыр (лесапарк “Пышкі”)

Вольны час

Дзень 7

Субота (12.08)

Праграма выхаднога дня 1*:

Мінск

Дзень 8

Нядзеля (13.08)

Праграма выхаднога дня 2*:

Маршрут 1: горад Ліда і шклозавод “Нёман” у Бярозаўцы /

Маршрут 2: Белавежская пушча

Дзень 9

Панядзелак (14.08)

Руская мова

Абед*

Беларуская мова*

Караоке па-руску*

Экскурсія ў Свята-Барыса-Глебскую (Каложскую) царкву XII стагоддзя

Майстар-клас ад клуба славянскіх адзінаборстваў “Арыдан”

Дзень 10

Аўторак (15.08)

Руская мова

Абед*

Экскурсія ў музей гісторыі развіцця Гродзенскага дзяржаўнага ўніверсітэта імя Янкі Купалы

Вольны час

Інтэрнацыянальны вечар

Дзень 11

Серада (16.08)

Руская мова

Абед*

Беларуская мова*

Караоке па-руску*

Знаёмства з беларускім кінематографам (дакументальнае кіно)

Вольны час

Дзень 12

Чацвер (17.08)

Руская мова

Абед*

Вольны час

Наведванне музея ваеннай тэхнікі пад адкрытым небам

Вольны час

Дзень 13

Пятніца (18.08)

Руская мова

Абед*

Беларуская мова*

Караоке па-руску*

Майстар-класы ў цэнтры рамёстваў “Спадчына”

Вольны час

Дзень 14

Субота (19.08)

Праграма выхаднога дня 3*:

Нясвіж – Мір

Дзень 15

Нядзеля (20.08)

Праграма выхаднога дня 4*:

Маршрут 1: Брэст з наведваннем Брэсцкай крэпасці /

Маршрут 2: Аўгустоўскі канал (сплаў на байдарках)

Дзень 16

Панядзелак (21.08)

Руская мова

Абед*

Беларуская мова*

Караоке па-руску*

Наведванне тэлерадыёкампаніі “Гродна”

Вольны час

Дзень 17

Аўторак (22.08)

Руская мова

Абед*

Кулінарны майстар-клас

Беларуская вечарына

Дзень 18

Серада (23.08)

Руская мова

Абед*

Лекцыя па славянскай міфалогіі

Вольны час

Вольны час

Дзень 19

Чацвер (24.08)

Руская мова

Абед*

Вольны час

Катанне на цеплаходзе, шпацыр па Леванаберажнай

Дзень 20

Пятніца (25.08)

Руская мова

Абед*

Вольны час

Закрыццё Летняй школы, уручэнне сертыфікатаў

Дзень 21

Субота (26.08)

Раз’езд удзельнікаў

* за дадатковую плату

! У праграме магчымыя змены.