Здесь можно купить рыболовные катушки

ЛЕТНЯЯ ШКОЛА РУСКАЙ МОВЫ

5–25 жніўня 2018 года

Гродна, Беларусь

Папярэдняя праграма*

 

10.00 – 13.00

13.00 – 14.00

14.10 – 15.30

16.00 – 18.00

18.00 – 20.00

Дзень 1

Нядзеля (05.08)

Сустрэча ўдзельнікаў, размяшчэнне

Дзень 2

Панядзелак (06.08)

Руская мова

Абед**

Рэгістрацыя

Экскурсія па цэнтры горада

Дзень 3

Аўторак (07.08)

Руская мова

Абед**

Лекцыя па гісторыі і культуры Беларусі

Вольны час

Вечар знаёмстваў

Дзень 4

Серада (08.08)

Руская мова

Абед**

Лінгвакраіназнаўства /

Дзелавая мова

Знаёмства з беларускім кінематографам

Вольны час

Дзень 5

Чацвер (09.08)

Руская мова Абед**

Беларуская мова /

Караоке па-руску

Квэст па горадзе Вольны час

Дзень 6

Пятніца (10.08)

Руская мова

Абед**

Лінгвакраіназнаўства /

Дзелавая мова

Шпацыр (лесапарк “Пышкі”)

Вольны час

Дзень 7

Субота (11.08)

Праграма выхаднога дня 1**:

Шляхамі замкаў: Нясвіж – Мір

Дзень 8

Нядзеля (12.08)

Праграма выхаднога дня 2**:

Маршрут 1: горад Ліда і шклозавод “Нёман” у Бярозаўцы / Маршрут 2: Белавежская пушча

Дзень 9

Панядзелак (13.08)

Руская мова

Абед**

Беларуская мова /

Караоке па-руску

Экскурсія ў Свята-Барыса-Глебскую (Каложскую) царкву XII стагоддзя

Выступленне клуба славянскіх адзінаборстваў “Арыдан”

Дзень 10

Аўторак (14.08)

Руская мова

Абед**

Лінгвакраіназнаўства /

Дзелавая мова

Экскурсія ў музей гісторыі развіцця Гродзенскага дзяржаўнага ўніверсітэта імя Янкі Купалы

Інтэрнацыянальны вечар

Дзень 11

Серада (15.08)

Руская мова

Абед**

Беларуская мова /

Караоке па-руску

Знаёмства з беларускім кінематографам

Вольны час

Дзень 12

Чацвер (16.08)

Руская мова

Абед**

Лінгвакраіназнаўства /

Дзелавая мова

Наведванне прадпрыемства горада Гродна

Вольны час

Дзень 13

Пятніца (17.08)

Руская мова

Абед**

Беларуская мова /

Караоке па-руску

Майстар-клас “Беларускі сувенір”

Вольны час

Дзень 14

Субота (18.08)

Праграма выхаднога дня 3**:

Мінск

Дзень 15

Нядзеля (19.08)

Праграма выхаднога дня 4**:

Маршрут 1: Брэст з наведваннем Брэсцкай крэпасці / Маршрут 2: Аўгустоўскі канал (сплаў на байдарках)

Дзень 16

Панядзелак (20.08)

Руская мова

Абед**

Беларуская мова /

Караоке па-руску

Наведванне тэлерадыёкампаніі “Гродна”

Вольны час

Дзень 17

Аўторак (21.08)

Руская мова

Абед**

Кулінарны майстар-клас

Беларуская вечарына

Дзень 18

Серада (22.08)

Руская мова

Абед**

Лінгвакраіназнаўства /

Дзелавая мова

Знаёмства з беларускім кінематографам

Вольны час

Дзень 19

Чацвер (23.08)

Руская мова Абед** Вольны час Катанне на цеплаходзе Вольны час

Дзень 20

Пятніца (24.08)

Руская мова

Абед**

Вольны час

Закрыццё Летняй школы, уручэнне сертыфікатаў

Дзень 21

Субота (25.08)

Раз’езд удзельнікаў

* У праграме магчымыя змены.

** За дадатковую плату.